środa, 8 sierpnia 2012

Realizacja wolności wypowiedzi na podstawie przepisów i praktyki w USA - Matyasik Michał

Realizacja wolności wypowiedzi na podstawie przepisów i praktyki w USA - Matyasik Michał

Samodzielność wypowiedzi jest jednym z substratów demokratycznego państwa. Przedstawiana publikacja w oparciu o ponad 200 wyroków Poglądu Najważniejszego USA przedstawia sposób interpretowania i zastosowania I Deformacyj aż do Konstytucji USA wprowadzającej zasadę swobody wypowiedzi do amerykańskiego prawa konstytucyjnego.


Realizacja wolności wypowiedzi na podstawie przepisów i praktyki w USA - Matyasik Michał

Ustawa o prawidłach pacjenta i Wyrazicielu Rozporządzeń Pacjenta Komentarz praktyczny ze wzorkami - Rojewski Michał, Szuchnik Milena

Komentarz traktuje podstaw legalnych działania usługi zdrowia w Polsce. Autorzy skupiając się na wybranych zadaniach ustaw: o prawach pacjenta i Głosicielu Rozporządzeń Pacjenta, o oznaczaniach protekcji leczniczej finansowanych ze Na dziady! środków publicznych, o inicjatywy leczniczej oraz ustawy „refundacyjnej” omawiają m.in. kwestie dotyczące: składek na ubezpieczenia rekonwalescencyjne, zasad użyczania świadczeń, „kosza” oznaczań leczniczych, wartości biurowych oraz marży medykamentów finansowanych przez NFZ, pracowników zakładów opieki pomagającej, samoistnych powszechnych zakładów obstawy uzdrawiającej, relacji kraj–jednostka zdrowotna. Komentarz skierowany istnieje nie tylko do prawników zajmujących się oddaną tematyką, aliści podobnie jak do prezesów placówek lekarskich, lekarzy będących w trakcie kursów specjalizacyjnych oraz akademików studiów prawniczych, jaki i medycznych.

Cynk na Wojtyłę. Karol Wojtyła w teczkach bezpieki - Lasota Renomy

"Cynk na Wojtyłę. Karol Wojtyła w aktówkach bezpieki" owe główne sztuczne obsługiwanie budulców, jakie poufne służby PRL nazbierały podczas trwającej kilkadziesiąt latek inwigilacji nadchodzącego papieża. Renom Lasota rozważa mechanizmy funkcjonowania bezpieki, rosnący strach władz transz przed charyzmatycznym kapłanem, próby ograniczania postępu jego respektu czy prowokacje mające na zamiaru skłócenie go z prymasem Stefanem Wyszyńskim. Przedstawia sposoby rejestrowania agentów podobnie jak wśród ludzi Kościoła, jak i świeckich zaś metody spożytkowania informacji uzyskanych od denuncjatorów. Jednocześnie Donos na Wojtyłę odkrywa całkowitą bezsilność bezpieki wobec wyzwania, które ustanawiał dla niej krakowski ksiądz, a później biskup, arcybiskup i purpurat. Z drugiej strony pozycja bibliograficzna opisuje galerię partnerów sekretnych służb i odsłania często wielce niskie pobudki ich robienia. Wzór "Cynku na Wojtyłę" specjalnie stawiają obszernie cytowane fragmenty reportażów: donosów agentów i operacyjnych analiz zapisywanych za pomocą funkcjonariuszy. Publikację uzupełniają kopie archiwalnych ogarnięć dodatkowo skany najciekawszych reportaży.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz